تبلیغات
فانوس شکسته - فیس بوک و معضلاتش
فانوس شکسته


یکی از معضلات تفریحی جوانان ایرانی فیس بوک هست و متعلقاتش


لازم دیدم که نگاهی هرچند مختصر و تیتر وار به معضلات این شبکه ی اجتماعی داشته باشم

امید است مورد استفاده ی مخاطبان واقع شود

جدای از آثار سویی که همه واقف بر آن هستیم و اثرات مخربی که مستقیما از عضویت

 در این شبکه اجتماعی درک کردیم و می کنیم مطلب زیر تاکید بر برخی نکاتی هست 

که قطعا شما هم میدونید.

توی فیس بوک همه کار می کنند

 از دوست یابی گرفته 

 تبریک ایام به همدیگه 

 ارتباط با آشنایان قدیمی 

 قرارهای تفریحی 

  قرارهای آشوب و فتنه ! 

 بحثهای سیاسی اجتماعی   

که هیچ وقت خدا به نتیجه نمی رسه  

و البته بیشتر از همه ی اینها اتلاف وقت به تمام معنا !   

و برخی هم آنچنان مسخ این شبکه می شند که بعضی ها مسخ برنامه های ماهواره ای شدند !


این شبکه اجتماعی به نوعی طراحی شده که فرد عضو با تمام اشتیاق در پی دنبال کردن اتفاقات روزمره ی دیگران (اعم از دوستان واقعی و دوستان اینترنتی) میره  و وقتی به ساعت نگاه میکنه که چند ساعت از وقت با ارزشش رو صرف کاری کرده که ثمره ی مثبتی توی زندگیش نداشته .


بیشترین کاربردی که من در فیس بوک ازش بهره که چه عرض کنم عمرم به هرز رفت بحثهای سیاسی بی پایان بود . به نوعی مجاب کردن دیگران رو در امور سیاسی امری ضروری و واجب می دونستم و بر اساس این فلسفه ساعتهای زیادی از هر روزم رو به این کار اختصاص می دادم که اثرش امروز چیزی جز تاسف برای وقتی که می تونست صرف کار بنیادی تر و مفید تر برای دینم ، کشورم و نهایتا خودم بشه نیست . همون اهداف رو می شد از طریق بهتر و کم اسیب تر دنبال کرد که نفع بیشتری هم داشته باشه .

به هر حال یه دوره ای بود گذشت

3_8_14.gif

ولی نکته ی بارزی که توی فیس بوک اغلب باهاش روبرو هستند و دیگران بهش توجه نمی کنند اینه که در پروفایل افراد ، با سه دسته از شخصیت ها روبرو هستیم .

اول شخصیت هایی که با عنوانی غیر از فرد حقیقی فعالیت میکنند و خودشون رو با نامی مثل اسامی قهرمانان، گلها ، اسامی  پرندگان یا صفت و موصوفی خاص معرفی می کنند . که خب این طرز معرفی اسیب چندانی برای خود فرد و دیگران نداره و بیشتر متوجه نوع فعالیت فرد و علایق او هست . 

36_6_12.gif

دوم شخصیت هایی که بسیار خرسندند ! با اسم و فامیل و مشخصات واقعی فعالیت می کنند که در واقع خطری بزرگ رو به جان می خرند  چرا که غافل از این موضوع هستند که همین فراهم کردن بانک اطلاعاتی قوی اون هم از سوی شبکه اجتماعی منتسب به صهیونیستها و یهودی ها حتی اگر امروز یه توهم محسوب شه در آینده خطرات جدی رو برای فرد به دنبال خواهد داشت . که ما این اطلاعات رو به راحتی و رایگان در اختیارشون قرار میدیم !

سوم افرادی که با اسم و فامیل جعلی و مشخصات جعلی تر و شاید از همه بدتر جنسیت جعلی در فیس بوک حضور پیدا می کنند و خودشون رو به بقیه معرفی می کنند  که همه کما بیش با خطر این افراد روبرو هستند .

یکی از هزاران مشکلی که فعالیت در این شبکه ی اجتماعی برای افراد و جامعه به وجود میاره اینه که اطلاعات افراد و علایق وفرهنگ غالب هر قسمت از جامعه ( مثلا ایران ) از طرف مدیران این شبکه رصد میشه . چطوری؟ از طریق همین صفحات فن  یا سوالاتی که به شدت هوشمندانه از طرف مدیران فیس بوک طراحی شده  که از طرف دوستانتون راجع به شما پاسخ داد ه میشه و یا یالعکس شما راجع به دوستانتون پاسخ میدید و در صفحات همدیگه شیر میشه بدون اینکه غیر از جنبه ی تفریحی و دوستانش به چیر دیگه ای توجه  کنید.
به همین سادگی می تونند بافت یک جامعه  چه جامعه ی کوچک مثل دوستان چه جامعه ی بزرگتر مثل ولایی ها و یا جامعه ی قابل سرمایه گذاری مثل مخالفان نظام رو شناسایی و براش مدیریت کنند که در اهداف بلند مدتشون بتونند تزریقات فرهنگی و اخلاقی و نهایتا تصرفات ارضی و ا ستعماری رو راحت تر به اون جامعه بقبولانند .
تصاویر جدید زیباسازی وبلاگ , سایت پیچك » بخش تصاویر زیباسازی » سری پنجم www.pichak.net كلیك كنید

حتی تیکه ها و بد و بیراه هایی که مخالفان درون کشوری در صفحات سیاسی فیس بوک یا صفحات شخصی اعضای فیس بوک نثار هم میکنند و توجیهاتی که د ردفاع می شنوند ، همه ، نقاط رسوخ مدیران این شبکه به طرز فکر موجود افراد داخل یک کشو ر به حساب میاد .

پس توصیه می شود که دوستان و کسانی که این مطلب رو میخونند در این شبکه فعالیتشون رو قطع کنند و یا به فعالیت حداقلی برسونند و یا با تدبیر بیشتری اطلاعات شخصیشون رو در اختیار شبکه های اینترنتی اعم از فیس بوک ، ارکات و ... قرار بدند و حتی نیاز هست  با بصیرت بیشتر ی وقتشون رو  صرف امور  تبلیغی و اهداف والاتر در محیط های بهتر کنند.

و السلام علی من اتبع  الهدی .

نوشته شده در یکشنبه 20 فروردین 1391 ساعت 09:00 ب.ظ توسط س.ب.ك نظرات | |


قالب وبلاگ : قالب وبلاگ